ALJAŠKA A KANADA

SEVERNÍ AMERIKOU VLASTNÍM VANEM

Jindra a Daniel Dubští - Travelbeat.cz

 

Pojďte poznat Severní Ameriku ve všech ročních obdobích prostřednictvím fotografii a vyprávění cestovatelů Jindry a Daniela, kteří tu strávili rok a půl svého života a díky malému vanu prozkoumali čtyři území Kanady, Aljašku a přírodní krásy západních USA. Zjistěte, jak vznikla láska k cestování a žití na čtyřech kolech, která je už nikdy nepustila. Jak fungují národní parky Kanady a USA. Jaké je setkat se tváří tvář medvědovi, či jak se pozná pravý Indián.

Jmenujeme se Jindra a Daniel, jsme manželé ze severu Čech, parťáci, spřízněné duše, cestovatelé, dobrodruzi, milovníci přírody. Od začátku nás spojuje stejná vášeň, poznávat svět na vlastní pěst. Seznámili jsme se v Černé Hoře a od té doby společně procestovali a navštívili 58 zemí a další nás stále čekají a některé nás volají znovu zpět.

Itálii jsme projeli na kolech, díky working holiday vízům jsme odletěli za prací a cestováním do Kanady. Pořídili jsme si tam obytný van, v kterém jsme po většinu času bydleli a který nám umožnil poznávat krásy nejen kanadské přírody, ale i Aljašky a národních parků západních států USA. Střední a Jižní Ameriku jsme si užili místní dopravou. Jelikož nám Severní Amerika ukázala, jak krásné je cestovat v autě, které je zároveň vaším domovem, po návratu po více jak dvou letech na Evropský kontinent jsme si pořídili dodávku VW T4 a předělali ji podle svých představ. Tři roky jsme od jara do podzimu brázdili různé kouty Evropy, pak nás na chvíli zastavil kovid a loni jsme se vydali na naši zatím nejdelší cestu touto dodávkou dál na východ do Turecka, Iráckého Kurdistánu, Íránu a zemí Jižního Kavkazu.