K2- vzduchem je to rychlejší! - Dalibor Carbol

Volné létání vnímám jako veskrze svobodný pohyb v prakticky nekonečném esteticky naplněném prostoru. Je to moje zásobárna výjimečných pohledů a bláznivých dobrodružství. Na tomto podkladu realizuji různé osobní projekty, společné expedice a sportovní výkony. Protože stejně jako horolezci, i my - piloti můžeme díky paraglidingu objevovat nové způsoby, jak se dostávat na nejvyšší hory světa. Bez zvláštní technické podpory, s minimálním zajištěním, jen díky přírodním mechanismům a našim dovednostem.

K volnému létání ale přirozeně patří také cestování a nečekaná setkání. Při volném létání poznávám nové lidi, místa ve kterých žijí, jejich starosti a radosti. Protože do jejich životů se snáším, když po několikahodinovém letu přistávám na místech, kde mně rozhodně nikdo nečeká. Najednou jsem tam a vše pokračuje…

Nechte se na chvilku vtáhnout do světa, ve kterém se čas proměňuje za výšku, výška za vzdálenost a vzdálenost za zážitky a dobrodružství.

V roce 2011 jsme s Jurajem Klejou jako první na světě doletěli ke K2. Svůj plán jsme dopředu deklarovali, bez horolezeckého vybavení a jakékoliv pozemní podpory vše vsadili na rychlý, útočný způsob několikadenního bivakového přeletu. 

Přednáška K2 - vzduchem je to rychlejší ale zdaleka není jen o tomto sportovním létání. Bude to o vnitřních motivacích, obavách, o přípravě, o lidech severního Pákistánu, o přátelství. 

Udělejte si čas a pojďte si to užít.   Dalibor Carbol                       VIDEO z expedice : https://elspeedo.cz/fly7000/

El Speedo

Projekt El Speedo zahrnuje komplexní služby pro piloty paraglidingu a klienty, kteří chtějí paragliding vyzkoušet. Nabízíme široké spektrum tandemových letů na svahovém kluzáku, základní výuku paraglidingu, pokračovací kurzy, výlety do zahraničí a expedice do exotických zemí. Věnujeme se vývoji a výrobě vlastního paraglidingového vybavení, spravujeme vlastní letové terény v Beskydech a pořádáme vzdělávací semináře pro piloty a soutěže.

Email: info@elspeedo.cz
www.chciletat.cz 
www.elspeedo.cz
www.fly7000.com
www.eparagliding.cz