Stopem a horami střední Patagonií - jana przeczková

Patagonie je hornatá, řídce osídlená část jižního Chile a Carretera Austral je její hlavní tepnou, která láká cestovatele a v poslední době i cyklocestovatele na její pokoření. Zdejší hory jsou liduprázdné, častěji potkáte lamu než člověka.

Stopování na Carreteře Austral se může zdát nesnadné, není výjimkou čekat si na "svůj odvoz" i několik hodin, ale i dny. Společně se podíváme, jak se stopování podařilo dvěma českým cestovatelkám a horalkám a také nahlédneme do dvou národních parků střední Patagonie.

Jsem vystudovaná strojařka, srdcem ale horalka a sportovkyně. Více než města mě lákají hory a dobrodružství. Po studijích v Ostravě jsem se na necelé čtyři roky přestěhovala do Jablonce nad Nisou a během těchto let si i plnila spousty svých cestovatelských/horalských snů.

Navštívila jsem Island, Peru, Patagonii, Nový Zéland, Austrálii, jihovýchodní Asii, ale i Rakousko nebo Norsko. Cestovala jsem s přáteli, s lidmi, které jsem potkala na cestovatelských seznamkách, ale i sama. To vše mi dalo dobrou školu do života a úžasné vzpomínky a zážitky.