Petr Kosek - Pacific Crest Trail

Pacific Crest Trail 2012 –  136 dní pěšky po Pacifické hřebenovce od Mexika po Kanadu

Když začínáte cestovat, stačí vám věci vidět. Pak přijde moment, kdy už to nestačí a musíte je zažít. Ideálně v plné intenzitě. Vždycky mě lákaly hory a divočina, ale chyběl ten správný projekt. Pak jsem potkal Markétu a průchod PCT se najednou  z kategorie nesplnitelných snů přesunul do kategorie „daná věc“ a plánování.

Pacific Crest Trail byl navržený jako koňská stezka a svůj díl dobrodružství si tam během dvou let zažil třeba i Leoš Šimánek s rodinou. Naší ambicí bylo ho projít během jednoho léta. 4260km. A když  už to má  být divočina, tak žádné hotely během zásobování ve městech, placení za nocleh, využívání služeb trail angels. Musíme vyžít s tím co máme a s tím co jsme si během plánování připravili.

Krajina je pro všechny stejná, ale je rozdíl si ji prohlížet z auta, nebo procházet pěšky a považovat ji po několik měsíců za domov. Naše vyprávění je o tom, jaké to je mít „nekonečně“ vzdálený  cíl, o tom že věci se dějí tak, jak mají když jim dáte šanci a jste připravení, a že úžasných, inspirativních lidí chodí po zemi mnohem víc, než byste čekali.