MAGISTRÁLA - Ivo Fík Dokoupil

TRANSIBIŘSKÁ MAGISTRÁLA  -Ivo Dokoupil


Ruská jízda po nejdelší trati světa (9288 km) z Moskvy přes Tatarstán, Ural, Bajkal, Burjatskou republiku až do magického Vladivostoku, místy po stopách našich legionářů. Pojeďte alespoň na chvíli s námi a ochutnejste vůně několka kultur. Přednáší cestovatel a fotograf Ivo Dokoupil, který na východ od Košic jezdí vlakem již 30 let.

Mgr. Ivo Dokoupil

koordinátor společnosti Člověk v tísni o.p.s.

Cestovatel, novinář, fotograf a člověk, milovník všeho na východ od Žiliny. Osudovou destinací se mu stalo Rusko, kam se poprvé vypravil už v roce 1985 a od té doby pravidelně cestuje do zemí bývalého SSSR a přilehlých končin.

Jeho nejkultovnější akcí pod kudrnovskou vlajkou je zájezd Moskva, Petrohrad a Solovecké ostrovy. Ten je pod jeho vedením absolutním fenoménem, který někteří klienti absolvují i opakovaně. Krom toho průvodcuje zájezdy na Bajkal, Transsibiřskou magistrálu, do Mongolska a Uzbekistánu a na sezónu 2018 připravuje průzkumnou výpravu na Kamčatku.

 O svých cestách také přednáší a vystavuje fotografie, je držitelem dvou ocenění v soutěži Czech Press Photo a spolupracuje s mnoha médii včetně České televize.

 V rámci Člověka v tísni od roku 2005 vede projekt pomoci českým krajanům v Banátu. Věnuje se také značení turistických tras na Zakarpatské Ukrajině. Krom toho je patronem kostelíka Sv. Jiří v Pelhřimovech na Osoblažsku v a šťastným otcem tří synů, kteří jsou jeho věrnou kopií.