NA BIKU Z NOVÉHO ZÉLANDU

Na kole z Nového Zélandu - Daška a Jakub- tzv. Bikepacking Nomads


Potkali jsme se v Beskydech v roce 2011, ale náš příběh začínáme psát až v Turecku v červnu 2013. Během tří týdnů procestujeme východní část Turecka a zažijeme dobrodružství, o kterých jsme jenom do té doby snili. Zpátky do České republiky se vracíme společně a od té doby podnikáme všechny menší i větší výlety ruku v ruce.
Po roce ale zjišťujeme, že bydlení v centru rušné Ostravy není tím pravým ořechovým a v listopadu 2014 se přesouváme na Jižní ostrov Nového Zélandu. Po měsíčním cestování se usazujeme v kouzelném městě jménem Wanaka. Máme byt, práci, kamarády a taky dostatek času na výlety po okolních kopcích. Ale i přesto, že si nás Nový Zéland získal od první chvíle, naše srdce patří do Beskyd a víme, že se tam chceme jednou vrátit.

Je čtvrtek dopoledne 24. listopadu 2016, venku poprchává a my se zrovna dodívali na poslední díl seriálu Trabantů na jejich cestě po Austrálii, přes Indonésii do Bangkoku.
Najednou do sebe vše zapadá a je nám jasné, že nás čeká cesta domů. Tím, že nás od domova dělí půlka světa, tak ne ledajaká.

Budeme cestovat jenom tak s batohem?
Co takhle koupit auto? Nebo kolo?
To leda elektrokolo, jinak bychom se ušlapali!
A pak na internetu narážíme na pojem bikepacking. Myšlenka minimalistického cestování a pohybu po vlastní ose nás nadchne, a potom už nepustí.

Od té chvíle vymýšlíme a hledáme různé informace a možnosti, ale plán je víceméně dán:
V říjnu 2017, kdy nám vyprší pracovní víza, vyrážíme na cestu napříč Novým Zélandem, poté přeletíme do Thajska a dále po zemi na kolech s příležitostnými přesuny vlakem. A pokud vše půjde dobře, tak na podzim roku 2018 bychom rádi dorazili domů(což se také nakonec stalo).

Vtipný fakt: Rozhodně nejsme žádní profi bajkeři, vlastně ani bajkeři. Nikdy jsme nic podobného nepodnikli. Kola jsme využívali především na cestu do práce, popřípadě popojíždění okolo domov.

Bikepacking Nomads (https://bikepackingnomads.com)