S UKULELE KOLEM SVĚTA

S UKULELE KOLEM SVĚTA - Mája Šnajdrová a Alča Mahlejová

"Cesta Máji a Alči vedla od mrznoucí Čínské zdi a slavení čínského nového roku v Hongkongu přes téměř opuštěný ostrov na Filipínách, přátelský Vietnam, kulinářské Thajsko, historií prodchnutou Kambodžu, moderní Singapore, přes kávové Bali, světadíl protinožců, pohádkový Nový Zéland až k hranici Mexika, odkud šly pěšky do Kanady, proletěly se na divokou Aljašku a zakončily cestu zasněženou Kanadou. Cestovaly jak to šlo, stopem, pěšky, skútrem a jejich destinace vybíraly nabízené lowcost lety. Bydlely ve stanu, autě, pod hvězdami, v hamace, u lidí i v hostelech. Ukulele je jejich nejlepší parťák a otevřelo jim i zavřené dveře."

Medilonek:

"Mája a Alča si v roce 2018 sbalily krosny a vydaly se na roční cestu kolem světa. Vzaly s sebou ukulele, které se stalo nejdůležitější součástí jejich vybavení a často jim otevřelo i zavřené dveře.

Po půl roce na východní polokouli Země odložily šnorchl a přibalily náplasti na puchýře. A pak skočily do divočiny rovnou po hlavě. Mája se sice bojí lidí ve městě a Alča zase chřestýšů v přírodě, dohromady ale byly skvělá dvojka, která se na cestě doplňovala."