pátek 15. 11. Ozvěny v Parníku

TOPINQUI a HONZA a JINDŘIŠKA BROŽOVI (DEVÍTKA)

 
ToPinQui vznikly původně jako duo, které předskakovalo Jindřišce a Honzovi při jejich ostravském koncertě v roce 2015 v Hospodě jménem Kýbl Krve.
 
Od té doby prošli vývojem, kdy z původního dua s kytarou a flétnou vznikla kapela tíhnoucí k bluegrassu a v aktuálním složení tedy nechybí banjo a kontrabas.
 
V repertoáru zůstávají kromě bluegrassových anglicky zpívaných skladeb i francouzské šansony a český folk.
 

 

HONZA A JINDŘIŠKA BROŽOVI (DEVÍTKA)

Členové naší přední folkové skupiny Devítka se představí v ojedinělém sólovém recitálu.

Devítka je folková hudební  skupina, založená v roce 1992. V jejím středu je kytarista, zpěvák a skladatel Honza Brož.  Patnáct let jste ho spolu s Jindřiškou Brožovou  mohli  vídat i  ve skupině Žalman a spol.
   Devítka se opírá  o původní repertoár Brožových melodických písniček s citlivými, většinou  romantickými texty. Zvuk kapely stojí na barevných kombinacích kytar, kláves a rytmicky pevné baskytaře. Sólové zpěvy Honzy a Jindřišky Brožových barevně doplňují výrazné hlasy ostatních muzikantů.  Síla současných pěti hlasů Devítky je v dynamice, energii a barevné rozmanitosti hlasů.

   Honza Brož & Devítka vydali 11 CD. Nejnovější se jmenuje "Je to boj"  a zaznamenává poslední tři roky Brožovy písničkářské tvorby. Zatím nejúspěnějším albem je CD "Duše v peří" z roku 2011. Za pozornost stojí i CD s názevem "U Ježíška 9", které je složeno z převážně  původních adventních písní.