Jak se žije v Turecku - Jiří Vatral

ZPĚT NA PROGRAM

V rámci Cestovatelsko-hudebního festivalu OZVĚNY Ostrava prezentuje fotografie ze svého ročního pracovního pobytu v Turecku.

Během doby strávené v této rozmanité muslimské zemi se dostal na místa zajímavá, okouzlující, fantastická, zapadlá i více frekventovaná. To mu umožnilo poznat mentalitu a otevřené srdce hrdého tureckého národa. Vypil litry přeslazeného tureckého čaje, ochutnal, zajímává jídla a vyhřál své kosti v hammamu (tureckých lázních).

Na svých poznávacích cestách si uvědomil ohromné rozdíly mezi tureckými vesnicemi, městy a samozřejmě turisticky atraktivními lokalitami, které běžní turisté znají ze svých letních dovolených.

Společně navštívíme např. města Beypazari, Eskisehir, Polatli, Afyonkasahiris, Amasra, Konya vesničky Koyunagili, Gordion, Juliopolis, a samozřejmě Ankaru a Istanbul.

Jiří Vatral

Narozen v Ostravě. S fotografováním začal již na základní škole a této zálibě se věnuje až do dnešních dnů.

K této činnosti se následně přidal neméně náročný koníček, a to cestování. Nejdříve začal poznávat svět v lidovém kroji jako tanečník Moravského folklorního souboru ŠEVČÍK na různých mezinárodních folklorních festivalech a pak i individuálně v tričku a kraťasech se svými přáteli.

Zatím navštívil 52 zemí v Evropě, Asii, Severní, Střední a Jižní Americe, Africe a Austrálii.