WayAway: Na Bramboře kolem světa - František Nykl a Kateřina Kadlusová

ZPĚT NA PROGRAM

Na bramboře kolem světa? Divné... ale pokud akceptujete fakt, že zde řečená "Brambora" je motorka, tak už to divné vůbec není! 

Přijďte si poslechnout vyprávění nadšených motorkářů Františka Nykla a Kateřiny Kadlusové, kteří během roku a půl na cestách projeli na staré motorce Bramboře 29 zemí v rámci Evropy, Asie, severní, střední a jižní Ameriky. Překonali hory i pouště, navštívili mimo jiné Sibiř, Mongolsko, Aljašku či Patagonii. V sedle svého železného oře ujeli bezmála 90 000 km a spálili asi 6500 litrů benzinu. On vášnivý motorkář, ona zarytý nepřítel stereotypu. Nikdy předtím neopustili hranice EU, na motorce dojeli nejdál do Švýcarska. I přesto se jednoho dne zbláznili a vydali se na cestu kolem světa splnit si své cestovatelské sny.

 

Fanda Nykl

Už od dětství jsem měl pocit, že mě něco v tom každodenním stereotypu chybí. Den za dnem pořád stejný příběh a hlavně nevyčnívat z kolektivu. Pocit zadostiučinění nepřišel ani po vystudování VUT strojního inženýrství ani v nastalé práci. Nakonec jsem se ale rozhodl naplnit svůj osobní příběh – spojit svoji lásku k motorkám a touhu po cestování a vydat se na dobrodružnou výpravu kolem světa. Roli dobrodruha si náležitě užívám, hltám každodenní zážitky plnými doušky a nemůžu se dočkat co přinese zítřek.

 

 

Kačka Kadlusová

Naši mě tahali na čundry a na vodu už od plenek. Vyrostla jsem na verneovkách a svět se zdál být nekonečně zajímavým. Snila jsem o dálkách a plánovala si, že až budu velká, procestuju svět. Poté přišla tvrdá školní realita. Učila jsem se o světě pouze prostřednictvím učebnic a skript. Ztrácela jsem se ve všech těch rádoby intelektuálních debatách o politice a ekonomice. Začala jsem svět vnímat prostřednictvím nejrůznějších ekonomických ukazatelů a přestala ho vnímat srdcem. Nemohla jsem se však zbavit dojmu, že svět je ve skutečnosti o něčem úplně jiném. Toužila jsem poznávat nové krajiny, lidi, chutě, vůně, zvyky, tradice, písně… A tak se vydávám na velkej vandr. Splnit si svoje dětský sny.

ZPĚT NA PROGRAM