400 KM PĚŠKY NAPŘÍČ ISLANDEM: ZEMÍ OHNĚ A LEDU - DAVID CZEMPKA A DAVID HOTAŘ

ZPĚT NA PROGRAM

Věděli jste, že vnitrozemí Islandu, tzv. Highlands patří mezi nejméně osídlená místa v Evropě? Desítky kilometrů měsíční krajiny a hor různých barevností v okolí ledovců s nepředvídatelným a nestálým počasím. Země ohně a ledu. Místo, od kterého vás i místní odrazují. Taková je pravá tvář vnitrozemí Islandu, kterou se dva kamarádi rozhodli na konci letošních prázdnin celou přejít z jihu na sever. Bez detailních map a se selským (ne)zdravým rozumem se pustili do bezmála 400 km dlouhého putování s batohem, čítající pouze a jen to nejnutnější. Co se jim po cestě přihodilo a zda to dotáhli až do konce se dozvíte na jejich přednášce.“

David Hotař

Dobrodruh tělem i duší, podnikatel a nadšený paraglidingový amatér. Na první svou cestu se už vydal ve svých osmnácti letech a to rovnou do Indie. Od té doby se nezastavil. Prostopoval a procestoval části Evropy i Asie, přičemž o každé z těchto cest by se dalo vyprávět hodiny. Poslední z cest byl minulý rok v létě, kdy společně s jeho kamarádem prošel Island, z jihu na sever bezmála 400 km pěšky. V současné době vede vývojářskou agenturu Devx a pomohl spoluzaložit projekt Travelight, zaměřený na prodej ultralehkého outdoorového vybavení.

David Czempka

Po jeho první zkušenosti, kdy projel Norsko stopem, mu bylo jasné, že jeho další peníze a čas bude investovat do cestování. Rok 2017 byl pro něj zatím nejvydatnějším. Půl roku bydlel a studoval v Portugalsku. Navštívil ostrov Sao Miguel v Atlantickém oceánu. Ujel 4000 km stopem z Portugalska do Čech. Přešel Island z jihu na sever. A na podzim ještě trekoval v Kazachstánu. Krom cestování ho baví slackline, běh a surf. Rád tráví čas v přírodě jenom s batohem a hodně se zajímá o lehké a skladné vybavení. Pokud zrovna není někde v horách, dohání studium stavebního inženýrství na VUT nebo se věnuje projektu Travelight.

 


ZPĚT NA PROGRAM