Planetárium

 
V pátek dopoledne se můžete těšit na směs cestovatelských přednášek.
Začínáme:
 
PERU - ADAM KUBALA, PATRIK  ŠAJTAR

PATRIK ŠAJTAR: Jsem studentem poslední ročníku navazujícího magisterského studia Evropská školy technického znovuvyužití brownfields. Pracuji jako produkční v ostravské regionální televizi. Díky mého studia na VŠB jsem mohl žít a studovat rok v zahraničí. Absolvoval jsem Erasmus ve španělské Gandii a stáž MŠMT v peruánské Limě, kde jsem také natočil svůj první film. Ve svém volném čase se věnuji tai-chi, snowboardingu a vysokohorské turistice.

ADAM KUBALA: Adam vystudoval na Vysoké škole báňské - Technické univerzitě bakalářský program Geologické inženýrství. Nyní se věnuje navazujícímu magisterskému oboru Evropská škola pro technické znovuvyužití brownfields. Adam absolvoval několik zahraničních stáží na zahraničních univerzitách ve Spojených státech, ve španělské Valencii a v peruánské Limě. Hovoří plynule anglicky a španělsky. Ve volném čase se rád věnuje vaření a sportu jako aktivní hráč basketbalu za tým VŠB - TUO.

Takto začal tento peruánský příběh ... Píše se rok 2016, sedím s mým univerzitním parťákem na břehu Baleárského moře ve španělské Gandii, spokojení z úspěšně dokončeného semestru studia na naši první zahraniční univerzitě. Díváme se zamyšleně na nekonečný horizont... a v tom přišla myšlenka. “Zvládli jsme tohle, proč bychom to nezkusili znovu?” Dostal jsem otázku. Byla v tom velká energie.

 

 

PORTUGALSKO - ROSTISLAV ŠIGUT

Rostislav Šigut - Jsem studentem Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava navazujícího magisterského oboru Evropská škola pro technické znovuvyužití brownfields a úspěšným absolventem bakalářského oboru Geovědní a montánní turismus na Hornicko-geologické fakultě. Mezi mé koníčky patří cestování, sportování (aktivně – fitness, běh, fotbal), fanouškovská podpora mého milovaného klub – Baníčku, sledování sportů (fotbal, hokej, rugby), čtení knih, zeměpis, historie a také jsem filmovým a seriálovým nadšencem.

Portugalsko - Během svého bakalářského studia jsem se vydal v rámci Erasmu do Portugalska, a to přímo do hlavního města Lisabonu, kde jsem strávil jeden semestr. Za jeden semestr jsem získal mnoho zkušeností a také jsem byl plný zážitků. Hned v prvních hodinách mě okradl taxikář, po prvním týdnu jsem se přestěhoval, zahrál jsem si fotbal s místními, setkal jsem se s tenisovou legendou, stanul jsem po boku dávných mořeplavců a slunil se na pláži. Můj pobyt byl jeden velký zážitek.

 

 

ŠPANĚLSKO - PATRICIE ŽILOVÁ

Patricie Žilová - Je mi 25 let. Studuji na Vysoké škole báňské v Ostravě obor Geologické inženýrství. Ráda cestuji a poznávám nové lidi. Mezi mé záliby patří cyklistika, jóga, plavání, turistika a také četba knih. 

Valencie a okolí - Valencie je město, které leží v průmyslové oblasti. Počtem obyvatel je třetím největším městem ve Španělsku. Dovolená ve Valencii je vhodná pro všechny věkové kategorie. Valencie má krásné uličky, které turistu dovedou téměř pokaždé k dominantě Valencie, a to ke katedrále. Mým největším zážitkem bylo Město umění a o kousek dál muzeum mořského života Océanografic.

 

 

VLAKEM DO BULHARSKA, GEOVĚDNÍ A MONTÁNNÍ TURISMUS - PETR KOLEŇÁK

Petr Koleňák - Jsem studentem VŠB doktorského studia geologie v Ostravě. Pracuji jako projektant zabezpečování skalních stěn. Mezi mé záliby patří cestování, horolezení, jóga, veslování, běh a vysokohorská turistika. Jsem absolventem absolventem bakalářského oboru Geovědní a montánní turismus na Hornicko-geologické fakultě.

ZČR do Bulharska a zpět - Prvního září jsem se vydal s kamarádkou na cestu z české republiky přes Slovensko Maďarsko Rumunsko až do Bulharska. Po cestě jsme měli hodně zastávek spojených s poznáním památky, čí přírody. Spali jsme jak v penziónu, tak pod širákem, tak i ve vlaku.

 

 

NEZÁVISLÉ CESTOVÁNÍ - PAVEL ŠVEC

GREYHOUNDEM Z KANADY NA FLORIDU - KAROLÍNA KILHOFOVÁ A DENISA ZMEŠKALOVÁ, Travelwithus123