zpět na program

Wojta Wertich - Avií Asií aneb s Amálkou
do Mongolska

 
Dobrodružná výprava devíti bláznů a jedné Avie, pokřtěné na Amálku, dvouměsíční cesta, při které jsme se čtyřicet let starou Amálkou projeli osmnáct a půl tisíce kilometrů dvěma kontinenty a pěti zeměmi, především Mongolskem. . Chodili jsme po horách i pláních, jezdili na koních, sjížděli řeky a nasytili se mongolským stylem života i stravování. 
 

To takhle zavřete devět lidí do obytné Avie, která už má čtyři křížky na krku a vyrazíte na dva měsíce do Mongolska a Ruska. Výprava dlouhá osmnáct a půl tisíce kilometrů dvěma kontinenty a pěti zeměmi - především Mongolskem. Mongolsko - země, kde si každý přijde na to své, nás nevyjímaje.

Mongolsko je zemí velkých vzdáleností a kontrastů, kde můžete dýchat prach a písek vyprahlých plání a hor na jihu, projíždět nekonečnou zelenou stepí či se ztratit v modřínové tajze na severu. A můžete se také v jurtě napít zkvašeného kobylího mléka, chroustat extrémně tvrdý sýr anebo si dát luxusní saunu a večeři v Ulanbátaru.

Co byly hlavní technické problémy na cestě s Avií Amálkou? Jak se v mongolštině vyjednává o opravách? Jaké jsou mongolské hory, cesty a místní turistická infrastruktura? Jak různorodá skupina, která se dala dohromady na tuto cestu, držela pohromadě?

Přijďte si poslechnout vyprávění o asijských zemích, kde je opravdu možné všechno, stačí tomu jít jen trochu naproti.

----