Beskydské vodní pohlazení

 

Beskydské vodní pohlazení - Petr Pazdírek

Petr Pazdírek se narodil v roce 1971 v Ostravě. Už jako malého kluka ho to k focení velmi táhlo. Své první snímky pořídil s fotoaparátem, vypůjčeným od svého otce, typu Flexaret. Jednalo se o fotografie spíše do rodinného alba. Zalíbení v pořizování fotek bylo u něj tak silné, že přetrvalo v amatérském rázu až dodnes. Postupem času si Petr pořídil vlastní fotoaparát Zenit XP 12. S ním přišlo i první umělecké fotografie. Zlom nastal kolem roku 2005, kdy se Petr po operaci musel vzdát svého sportovního koníčku a hledat nějakou novou zábavnou alternativu. Tehdy se zase opět navrátil k focení, pořídil si novější fotoaparát a začal se tomu věnovat s novou a větší intenzitou.

Už od prvního okamžiku tíhnul k focení spíše přírody, krajiny a hlavně vodopádu. A co ho na vodopádech tolik fascinuje? Pokus o zachycení toho krásného pohybu vody, když stéká z kamene na kámen a vytváří tak své kaskády, vodní pády. O tom že do svých fotografii dává všechno, snaží se zachytit své pocity, nálady, pohodu a krásu kolem nás, kterou dokáže matka příroda vytvořit, se teď můžete přesvědčit sami.

www.pazdirek.com
www.facebook.com/petr.pazdirek

 

V současné době, můžete shlédnout mé fotografie ve stále expozici v MUZEU BESKYD ve FRÝDKU-MÍSTKU
Článek o Bílé Opavě na webstránkách www.photoearth.cz
Otištěné fotografie v časopisech:  DIGITÁLNÍ FOTO MAGAZÍN, CS FOTOGRAFIE, PŘÍRODA, FotoVideo
Mé fotografie naleznete i v knihách o Beskydech a to CESTAMI LESNÍMI OD LYSÉ AŽ PO RADHOŠŤ, OSADY A SAMOTY ZÁPADNÍCH HOR V HISTORII A V OBRAZECH, O LIDECH V BESKYDECH