To nejlepší z Ukrajiny - Hana Machalová

 

To nejlepší z Ukrajiny uvidíte v nové přednášce Hany Machalové, autorky knihy Do světa cestujte chytře, levně a často (Albatros Média) a blogu www.hanamachalova.cz. Ukrajina je v našich představách zemí trpící nedostatkem, který žene její obyvatele k nám za prací. Co tam? Říkali si mnozí a ponechali ji stranou zájmu.

Chcete vědět, jak vypadají jejich velkoměsta ve 21. století? Co nás tam překvapí? Kde se dobře najíte, napijete? Že mají světově významné památky? A Černé moře?

 Jejich klášterní komplexy pochází už z roku 1037 a 1051, jsou na seznamu UNESCO, zlatem se na nich nešetřilo. Mají nádherné přímořské letovisko Oděsa s přístavem a slavnými Potěmkinovými schody. Najdete tu kluby pro smetánku, soukromé tryskáče. Multikulturní Lvov se pyšní skvělým operním domem a po čertech dobrou pálenkou. V Černovicích postavil univerzitu český architekt Josefa Hlávka (v Praze máme jeho porodnici U Apolináře, Hlávkův most).

Hlavní město Kyjev bylo donedávna místo plné zábavy, tepajících širokých bulvárů, družné radosti a skvělého jídla. Pojďte poznat to nejkrásnější ze současné Ukrajiny. Ukrajina není jen venkov s babičkami v šátcích, ale také země, která udiví mnoha nečekanými kontrasty.