zpět na program

Albert Fikáček - Expedice Vichr 3

Vše začalo před 6 lety, kdy Albert Fikáček, autor projektu, přišel s myšlenkou, postavit loď z plastových lahví a vyplout s ní na moře. Bojoval statečně, ale nakonec svůj zápas se Středozemním mořem pod vedením římského boha Neptuna prohrál.

Příběh by upadl v zapomění, kdyby se Albert nerozhodl pohlédnout Neptunovi opět do očí a znovu s ním změřit svoje síly. Krev, pot a slzy, to znáte ne? To přesně je náš případ. Pět let tréningu na moři nám dodalo potřebné zkušenosti i odvahu znovu vyplout a dotáhnout expedici do úspěšného konce. Což nás přivádí do součastnosti.

Dnes jsme čtyřčlenná posádka, pod nohama máme 3 700 petek, železnou konstrukci, motor a kormidlo dovezené z Indie. Před sebou 1500 km cesty, spoustu rumu a břehy Alžírska na dohled. Víme, že je to možná trochu přes čáru, ale my už jsme zkrátka takoví.

Sečtene potrženo jdeme do toho znovu a teď na jistotu! Takže jak, proplouváš zatím naším příběhem bez problému? Pokud ne, zastav se za náma na kus řeči do Expedition Clubu v Brně, rádi ti povíme, jak to celé provedeme.