AFRIKA - KAM TURISTÉ NEJEZDÍ - Rastislav Maďar

Počet turistů vyjíždějících do zahraničí se za posledních 15 let více než ztrojnásobil, největší turistické atrakce navštěvují milióny cestovatelů ročně. Přesto stále existují na naší planetě panenská místa nezasažené turizmem, kde se jakoby zastavil čas a život místních obyvatel se od středověku téměř nezměnil. Tam můžete vidět a zažít zdarma to, co vám za peníze nenabídne žádná cestovní kancelář. Přednáška odhalí, kde se takové místa nacházejí, jak to v nich přesně vypadá a jak se tam dá dostat.

Docent MUDr. Rastislav Maďar, Ph.D. se od roku 1997 specializuje v oboru epidemiologie, prevence a kontrola infekčních nemocí, nemocniční nákazy, cestovní a tropická medicína.
Jako lékař absolvoval více než 15 zahraničních humanitárních misí v rozvojových zemích, včetně oblastí zasažených tsunami. Je vedoucím projektů humanitární a rozvojové pomoci v Asii, Africe a Latinské Americe. ¨
Je aktivním cestovatelem, navštívil více než 90 zemí na všech kontinentech s výjimkou Antarktidy. 
Je autorem více než 450 vědeckých a odborných publikací, včetně vysokoškolských učebnic a skript. Jeho práce byly citovány ve více než 400 publikacích. 
Od roku 2004 vede neziskovou mezinárodní humanitární organizaci International Humanity (www.InternationalHumanity.cz)
Od roku 2008 je vedoucím lékařem Centra očkování a cestovní medicíny na poliklinice v Ostravě-Hrabůvce
Od roku 2009 působí jako šéflékař a odborný garant největší sítě Center očkování a cestovní medicíny na území České republiky (www.ockovacicentrum.cz)