BULHARSKÉ HORY, ŠVÝCARSKO, IZRAEL- GO AROUND THE FENCE

BULHARSKÉ HORY- Pavel Mec

Bulharské pohoří Rila, nebo také pohoří vody. Jedno z nejkrásnějších pohoří Evropy v čele s nejvyšší horou Balkánu. Pohoří, které nabízí krásy mnoha horských jezer, skalnatých vrcholů, ale také dlouhých travnatých hřebenů, kde celé dny nemusíte potkat ani živáčka. Povídání o tom co lze v tomto pohoří stihnout během jednoho týdne.

ŠVÝCARSKO - WALLIJSKÉ ALPY - Martina Turicová

K největším atrakcím v této oblasti jistě patří údolí Zermat.Turisticky jsou však také velmi zajímavá další dvě údolí na pomezí Švýcarska a Itálie.Povídání o velmi atraktivním a turisty navštěvovaném údolí nazývaném Saas valley, které je rájem pro turisty nejen s touhou navštívit některých ze zasněžených čtyřtisícových vrcholů, ale i nenáročné milovníky běžné turistiky. Méně známé je pak údolí s malebným městečkem Zinal, které určeno spíše pro milovníky vysokohorské turistiky. Je zde možno navštívit méně náročné vrcholy jako je Bishorn nebo také velmi náročné vrcholy mezi něž patří Weishorn.

IZRAEL- GO AROUND THE FENCE  - Pavel Švec

Země obehnaná ostnatými dráty, ale také země Kristova. Země, kde se ještě v prosinci můžete koupat, ale také i lyžovat. Země, která je mostem mezi východem a západem. Země, kde se střetávají tři z nejvýznamnějších náboženství. Izrael, země protikladů. Země, kterou byste měli alespoň jednou za život navštívit.

V rámci přednášky se podíváme na řadu míst, o kterých jste slyšeli: řeku Jordán a Galilejské jezero, Kafarnau, Jeruzalém, Západním břeh Jordánu, Betlém, Mrtvé moře a na mnoho dalších zajímavých míst.