Serenity Explorers: 5 let off-grid života Toma a Máří na moři

SERENITY EXPLORERS: 5 LET OFF-GRID ŽIVOTA TOMA A MÁŘÍ NA MOŘI
“POJĎME TO OSOLIT!” - TOM BRÁZDIL A MÁŘÍ MAGDALÉNA HALATOVÁ

Poslechtněte si neobyčejný příběh Máří a Toma,kteří vyměnili pohodlí bytu ve velkoměstě za život na 11 metrové plachetnici (nejenom) v Arktidě.  Poví vám o tom, jak moc se liší realita od růžových představ ze sociálních sítí a podělí se o vtipné i drsné historky ze života na moři. Třeba o tom jaké to je, když vám raní káva zmrzne do 5 minut, proč je kulaté ovoce to nejhorší na světě, jak se spálit na slunce v jednu ráno, či jaké to je když voda ve sprše teče nahoru.

Ale také o tom jak takový způsob života kompletně změní pohled na to o čem je moderní civilizace a jak si začít vážit maličkostí, které dnes bereme za samozřejmost. Vezmou vás na Expedici z ledového Norska, zeleného Skotska, přes rozbouřený Atlantik a mlžné levády Madeiry až na žhavé Kanárské Ostrovy.

Bio:
Tom Brázdil a Máří Magdaléna Halatová  
Serenity Explorers (www.serenityexplorers.com)

Před 10 lety poprvé vypluli plachetnicí na moře a úplně jim to obrátilo život naruby. Uchvátila je nekonečnost obzoru, absolutní svoboda, ale i pocit okouzlujícího spojení s přírodou. Od té doby strávili na moři každé léto a spolu sebou brali napřed své přátele a pak prostě všechny, kteří chtěli. Jejich smyslem se stalo všem lidem bez rozdílu věku, fyzičky, či zkušeností umožnit prožít dobrodružství na moři a díky němu nalézt klid v hektické době. Vytvořili Serenity Explorers - Sustainable Sailing  pořádají plavby plachetnicí na moři, treky do hor a jiné akce, aby všechny přivedli zpět ke kráse přírody.

A to vše se navíc snaží udělat co nejudržitelněji, aby jsme si všichni mohli užít přírodu v její plné kráse. V roce 2019 navíc uskutečnili velkou expedici plachetnicí ke břehům Špicberk, aby poukázali na problém znečištění oceánů mikroplasty. Pod vedením Toma jako kapitána se tak stali nejen první českou posádkou, která toto vlastní sklolaminátovou plachetnicí dokázala, ale Maruška dokonce i první češkou. 

FB: https://www.facebook.com/serenityexplorers

IG: https://www.instagram.com/serenityexplorers/

YT: https://www.youtube.com/c/SerenityExplorers