Leoš Šimánek - ALJAŠKA – Pobřeží Pacifiku

Na člunech panenskou přírodou Severní Ameriky  

Expedici Leoše Šimánka se podařil čin, který doposud nemá obdoby – během dvou let obeplout na nafukovacích člunech západní pobřeží Kanady a Aljašky.

Leoš Šimánek navazuje na expedici popsanou v jeho fotografické knize KANADA ALJAŠKA: Dobrodružství v divočině.

Je pokračováním zatím nejneobvyklejší výpravy svého druhu v historii. Členům expedice se na nafukovacích člunech podařilo zvládnout pobřežní vody geograficky unikátní části Severního Pacifiku.

Další dvě letní období byla zapotřebí na překonání této nepředstavitelně dlouhé trasy, podél Coast Mountains – ledovcových velehor až ke Chugach Mountains, do nejkrásnějšího zálivu Aljašky – Prince William Sound. Leoš Šimánek vyrazil opět se svojí manželkou, synem a dcerou, doprovázen dvěma přáteli. Předtím, než nastartovali motory nafukovacích člunů, se rozhodli pokořit zatím nezdolanou třiapůltisícovku Mount Queen Bess, která se jako královna tyčí nad celou řadou dalších horských velikánů.

Po zdařilém prvovýstupu vyrazili již všichni společně severozápadním směrem, kde projížděli panenskou přímořskou divočinou s její neobyčejnou faunou a flórou, která nemá obdoby nikde jinde na světě.

Besedu s promítáním doplňuje již druhé vydání fotografické knihy – POBŘEŽÍ PACIFIKU:
Na nafukovacích člunech z Kanady na Aljašku, kterou vydal Leoš Šimánek ve svém nakladatelství ACTION-PRESS.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Leoš Šimánek

Leoš Šimánek se narodil v roce 1946 v Chocni ve východních Čechách. Víc než polovinu svého života strávil cestováním a na expedicích nebo žil v Německu a Kanadě, kde je také státním příslušníkem. Nyní, po letech, bydlí opět ve své vlasti na severovýchodě Čech, odkud vyráží s manželkou, synem a dcerou za přírodními krásami naší planety.

Původním povoláním stavební inženýr se od roku 1975 věnuje cestopisné literatuře jako autor i fotograf. V mnoha zemích je známý svými fotoreportážemi a cestopisnými publikacemi s bohatým obrazovým doprovodem.V televizi a rozhlase se s veřejností dělí o neobyčejné zážitky i dobrodružství z cest.

Více informací o autorovi a jeho knihách (včetně internetového knihkupectví) najdete na webových stránkách: www.leossimanek.cz