Švédsko

 

ŠVÉDSKO - NA SEVER ZA POLÁRNÍ ZÁŘÍ – Petr Goldmann

Zimní expedice do oblasti severního polárního kruhu.

Na severní polární kruh za polární září může každý!

Cesty na sever nejsou jen pro "vyvolené", ale i pro obyčejné smrtelníky - nadšence, dobrodruhy, fotografy, srdíčkáře. My sever milujeme, a proto se zde moc rádi vracíme. Vzhledem ke kovidově zavřeným hranicím, byla jedinou možností pro vycestování Švédsko. A to se ukázalo jako jedno z nejlepších rozhodnutí. Krásná země plná dobrodružných příležitostí, ale hlavně: za severním polárním kruhem i skvělé podmínky pro pozorování polární záře. V létě chceme vyrazit do Finska za polární kruh na zlatonosnou řeku.Na naší přednášce se dozvíte, jak naše výpravy vypadají, co a jak si zabalit, kdy je nejlepší období pro polární září, a že výpravu zvládne opravdu každý. Možná se i ty rohodneš s námi vycestovat za nevšedními zážitky, přátelstvím a poznáním. Zveme!

Sportovní-klub.cz, z.s.

Havířovský spolek, fungujeme 12 let. Naši hlavní činnosti jsou sportovní, vzdělávací a expediční aktivity.Děláme rafting a vodní turistiku, u nás i zahraničí, pro dětské domovy, školy, spolky i veřejnost. Věnujeme se prožitkové první pomoci, kde učíme lidi pomáhat rukama, prakticky, drilem. Milujeme expediční výpravy na severní polární kruh za polární září nebo v létě na "severskou" vodu.Na konci zimy se chystáme za polární kruh za polární září do Švédska. V létě plánujeme výpravu za polární kruh na zlatonosnou řeku do Finska.

Chcete se k nám přidat nebo více informací? Kontaktujte Petra Goldmanna (goldmann@sportovni-klub.cz, tel. 724480632) www.facebook.com/sportovniklubcz  * www.sportovni-klub.cz  *  #sportovniklubcz