4 NOHY - Tomáš Král a Mates Kaipr

Tomáš Král

27 let. Povoláním produkční a věčný student ČZU. Bývalý sportovec a mini cestovatel. Miluje hudební nástroje, snem je naučit se na dudy a kontrabas. "Odvahou je, když uděláš krok, i když nevíš, kam tě dovede. Udělej jich 13 milionů a máš do smrti vystaráno."

Mates Kaipr

Narozen 4. 4. 1989 v Praze. Vystudoval bakalářský obor Hospodářská a kulturní studia na PEF ČZU. Prodával technické vybavení (horolezectví, batohy, …) v Rock Pointu. Jako Instruktor lezení působil na stěně Lokal Blok a na lezecké stěně Ruzyně. Pracoval jako produktový specialista outdoorového vybavení na Mall.cz. Nyní chce bojovat proti systému tím, že se zbláznil a rozhodl se každý den šlapat štreku a spát osm měsíců ve stanu a v hamace.

 

ČTYŘI NOHY: 3000 KM PĚŠKY EVROPOU

Jsme dva kamarádi, "ne"cestovatelé, kteří se rozhodli zažít trochu dobrodružství a podívat se tady po Evropě tím nejstarším způsobem. Nejsme žádní sportovci, nijak moc jsme nepřipravovali, ani nedrželi na cestě speciální diety - prostě jsme vzali baťohy na ramena a vyrazili pěšky z Estonska do Řecka. Trvalo nám to skoro 8 měsíců a za tu dobu jsme prošli 9 evropských zemí, pěkně od severu k jihu. 

O čem chceme povídat?

- chceme popovídat o našem příběhu, jaké to je jít skoro 8 měsíců pěšky a ujít přes 3000 km, jaké je prakticky žít venku ve stanu po 3 roční období (Jaké je to potkat medvěda, přežít ve zdraví útok motorovou pilou a podobné báječné zážitky...) 

 - ukázat lidem, co vše je možné vidět a zažít prakticky kousek od ČR (Jaké země stojí za to? Co může nabídnout Estonsko nebo Polsko?) 

- praktické rady k longline tracku (Co s sebou, jak se připravit, co si zjistit dopředu...). U téhle části asi nejsme ti nejlepší "v oboru", ale nějaká ta rada by z nás vypadnout měla. I kdyby třeba jen - jak to nedělat.

ZPĚT NA PROGRAM