ANGKOR VAT - KAMBODŽA - Jiří Vatral

Jiří Vatral

Narozen v Ostravě. S fotografováním začal již na základní škole se sovětským fotoaparátem Siluet-Elektro, který už dávno dosloužil. Ale fotografování se ho drží stále, až do dnešních dnů.

Přidal se k němu další, neméně náročný koníček, a to cestování. Nejdříve začal cestovat v lidovém kroji jako tanečník Moravského folklorního souboru ŠEVČÍK po různých mezinárodních folklorních festivalech a pak i individuálně v tričku a kraťasech se svými přáteli.

Zatím navštívil 51 zemí v Evropě, Asii, Severní, Střední a Jižní Americe, Africe a Austrálii.

 

 

ANGKOR VAT - komlex chrámů v Kambodži

V rámci Cestovatelsko-hudebního festivalu OZVĚNY Ostrava prezentuje fotografie z fantastického komplexu starobylých khmerských chrámů Angkor Vat.  Na světě najdeme jen málo míst tak okouzlujících jako je Angkor, srdce obrovské říše Khmerů, která v Indočíně vzkvétala mezi 9. až 13. stoletím. Dnes je Angkor obrovským archeologickým parkem chráněným UNESCO.

Z Angkoru, velkého hlavního města složeného z mnoha čtvrtí, jež se rozvíjely po celá staletí, přežily jen jeho chrámy, dnes zahalené bohatou vegetací. Říše rostlin se zde znovu zmocnila vlády nad lidskými sídly, prorazila zdi a zahalila vše do dusivého pláště větvoví a lián. Tato zeleň však jen umocňuje nedostižnou uměleckou krásu angkorských chrámů a dodává jí magickou atmosféru pradávných dob.

ZPĚT NA PROGRAM