YUKON - Martin Lipina a Ondra Kubát

Martin Lipina vystudoval Přírodovědeckou fakultu UK, obor zoologie. Aktivně se věnuje horské turistice a vodáctví. Tři roky žil v kanadském Vancouveru. Dvě léta strávil v kanadské a aljašské divočině, kde splul na kánoi a kajaku přes 3000 kilometrů po opuštěných řekách. Na kánoi po řece Wind a Peel v roce 2010, na řece Sheenjek v roce 2013 a Snake 2015 se dostal až vysoko za polární kruh.

V roce 2015 vydal cestopisnou knihu Na sever ze své první dobrodružné výpravy. Pravidleně přispívá cestovatelskými a vodáckými články do řady českých periodik (Outdoor, Svět Outdooru, Hydromagazín, Magazín Koktejl, Xantypa). V Česku se snaží popularizovat mladý vodácký sport – packrafting.

Jeho filmové cestovatelské příspěvky najdete na www.youtube.com pod zadáním slova LIPIFEST.

 

Ondra Kubát se narodil v roce 1985 v Ostravě, vystudoval nábytkový design na Mendelově univerzitě v Brně a usadil se v Praze, kde pracuje jakožto produkční v kreativní reklamě.
Od malička se rád pohybuje v přírodě, kde vyhledává nejen dobrodružství v podobě adrenalinových sportů, ale také klid od všedních dní, svobodu a prostor pro vlastní duševní meditaci.
Ondra je hyperaktivní sportovec, má rád kolo, lyže, vodu, hory i doly, kempování a sezení u táboráku.
Dva roky prožil v kanadském Vancouveru, kde pracoval a plně využíval lákadel tamní nádherné divočiny.
Splul zde řadu divokých řek, lyžoval a lezl po horách. Procestoval západní pobřeží USA, Kanady i Aljašku.
Tuto část světa si zamiloval a nutí ho stále se do ní vracet při podnikání nových expedic.

KANADSKÝ YUKON - PO HADÍ ŘECE ZA POLÁRNÍ KRUH

 

Vyprávění diváky zavede daleko do panenské divočiny severského Yukonu.

Šestičlenná výprava se nechá vysadit hydroplánem v srdci hor Mackenzie Mountains, u pramene divoké řeky Snake, odkud se bude na kánoích snažit dostat zpět do vzdálené civilizace. Jak si poradí s rozvodněnou řekou, nepřízní počasí a s roji komárů?

 

ZPĚT NA PROGRAM